Mens Pennant 2nd Round Results

 

Men's Handicap Pennant 2nd Round Results
North Taranaki Section New Plymouth GC Sunday 21st Feb 2016
Division One                          
Kaitake 2 (3) v New Plymouth (3)
W Gray bt M Shearer 5/4
G Jans lost to J Johnson 7/5
C Sole lost to D Marshall 2/1
K Bishop bt P Stark 1up
D Hanscombe bt J Baldwin 2/1
R Sim lost to M Burmester 2/1
Manukorihi 1 (4½) v Waitara (1½)
A Hotter lost to G Evans 3/2
R Hamill bt J Klenner 4/3
D Lewis - B Eriksen A/S
K Southee bt B Davidson 2/1
M Foster bt N Russ 4/3
I Sarten bt S Saward 3/2
Westown – Bye

Division Two

Tumahu (4½) v Inglewood 1 (1½)
R Hodson bt J Masters 6/5
S Kelly bt C Smith 2/1
D Gilbert bt G Otene 2/1
K Dodunski – C Van Kooten A/S
J Linn lost to C Reynolds 1down
P Quintus bt S Otene 1up

Kaitake 1 (3) V Fitzroy 1 (3)
I Johnson bt M Dickson 6/5
R Sturmer – C Diamond A/S
F Regan bt D Utumapu 5/4
G Hildred lost to P Brisco 1down
K Mancer lost to R Whitmore 1down
D Simpson – B Rowland A/S
Manukorihi 2 – Bye

Taranaki Wide Section Waverley GC Sunday 21st Feb 2016
Division One
Zodiac Signs Hawera (3½) v Patea (2½)
A Kupe lost to N Williams 3/2
D Cameron – S Petricevich A/S
M Walker lost to G Rutten 3/1
A Ropiha bt M Hawken 4/3
D Quintus bt C Hori 5/4
T White bt A Hughes 2/1

Te Ngutu 1 (3½) v Eltham (2½)
M Cleaver bt B Bland 3/2
M Morris – J Bishop A/S
A Kemp lost to Z Commerer 2 down
M West – R Joll A/S
J Boyce – K Boland A/S
J Morris bt K Stanners 2up
Opunake (5) v Fitzroy 2 (1)
R Julian - W Mehrtens A/S
M Tuitoupo – D Williams A/S
C Roach bt T Neil 6/4
M Davis bt B Neil 1up
B Sinclair bt N Northam 5/3
L Collins bt D Reid 3/2
Division Two
Waverley (4) v Inglewood (2)
R Amon bt J Christini 1up
W Pope bt S Gower 7/5
N Alexander lost to T Schrider 1down
A James bt P Spurdle 3/2
D Singh lost to P Joseph 3/2
J Wolfe bt K Otene 2/1

Pungarehu (1) v Manaia (5)
G Knowles lost to T Larsen 4/3
K Billings lost to J Rae 2down
L Adamson lost to R Le Fleming 3/2
R Van Der Fits lost to S Kalin 3/1
A Crowley bt J Ngere 2/1
J Gilligan lost to M Miritana 4/3

Repco Hawera Te Ngutu 2 (5) v Stratford (1)
J Johnston bt V Jones 3/1
R Hall bt S Downs 6/5
J Lovell bt S Ngataierua 2/1
R Furness bt C Downs 2/1
C Porter bt R Brider 2up
D Pugh lost to T Cawley 7/6

Relative Club: