Men's Handicap Pennants Round 4 Results

 

Men's Handicap Pennant 3rd Round Results
North Taranaki Section Westown GC Sunday 6th March 2016
Division One

 


Westown (5) v New Plymouth (1)
D O’Leary bt S Crowe 7/6
M Maaka bt M Shearer 1up
D Hikaka bt T Johnson 4/3
B Keegan bt P Stark
J Newland bt J Baldwin 2up
T O’Leary lost to M Burmester 2/1
 Waitara (1½) v Kaitake2 (4½)
Defaulted lost to G Jans
J Klenner lost to W Gray 3/2
N Russ bt C Sole 2up
B Davidson lost to R Gooch 8/6
S Betteridge – D Hanscombe A/S
S Saward lost to R Sim 4/2
Manukorihi1 – Bye

 


Division Two

Fitzroy 1 (4½) v Manukorihi 2 (1½)
J Earley bt A Hodgkinson 4/3
P Broughton bt  K Voyle 6/5
C Diamond bt R Broadmore 4/3
P Brisco lost to P Fairhurst 1down
R Whitmore bt P Rauputu 5/3
Kaitake 1 (2½) V Tumahu (3½)
I Johnson – R Hodson A/S
R Sturmer bt K Dodunski 2up
F Regan lost to D Gilbert 3/1
G Hildred lost to J Linn 1down
K Mancer bt P Quintus 1up
D Simpson lost to J Doyle 3/2
Inglewood 1 – Bye

Taranaki Wide Section Pungarehu GC Sunday 6th March 2016
Division One

 


Patea (3)  v Opunake (3)
N Williams lost to R Julian 1down
S Petricevich bt D Hohaia 2up
G Rutten – C Roach A/S
C Hori – B Sinclair A/S
N Cameron lost to L Collins 4/3
A Hughes bt A Langton 3/2
Zodiac Signs Hawera (2) v Te Ngutu 1 (4) 
G Ragg  – M Morris A/S
D Cameron lost to A Kemp 4/3
M Walker – P Bishop A/S
A Ropiha lost to J Boyce 1 down
M Ropiha bt M West 2/1
D Quintus lost to J Morris 6/4

Eltham (3½) v Fitzroy 2 (2½)  
B Bland bt D Williams DQ
J Bishop bt W Mehrtens 3/1
Z Commerer lost to T Neil 4/3
R Joll bt B Neil 5/4
N Northam – K Boland A/S
D Reid bt P Hawkes 2/1


Division Two
Waverley (5) v Repco Hawera Te Ngutu 2 (1)
R Amon bt B Walsh 4/3
W Pope bt J Johnston 3/2
N Alexander bt M Berry 1up
D Singh bt R Hall 1up
A James lost to J Lovell 5/3
J Wolfe bt B Prestidge 1up
Manaia (3) v Inglewood 2 (3)
J Christini lost to T Larsen 2down
S Gower - S Kalin A/S
T Schrider - Q Symes A/S
P Spurdle bt R Le Fleming 2up
P Joseph bt J Ngere 3/2
K Otene lost to M Miritana 3/2
Stratford (1) v  Pungarehu (5)
T Cawley lost to D Simpson 4/3
R Brider lost to J Gilligan 3/2
S Ngataierua lost to A Crowley 3/2
J Erwood lost to L Adamson 5/4
V Jones lost to R Van Der Fits 2/1
M McDonald bt K Billing 1up

 

Relative Club: